1954 yılında Nevşehir’de doğdu. Nevşehir Lisesi’nden sonra Gazi Eğitim Enstitüsü’nü bitirdi. Anadolu Üniversitesi Türk Dili ve Edebiyatı Bölümünde lisansını tamamladı.
     Nevşehir Belediyesi’nde muhasebe şefliği, Hak-İş Konfederasyonu’nda idare amirliği yaptı. İstanbul’da birçok lisede Türk Dili ve Edebiyatı Öğretmenliği görevinde bulundu.
     Lise yıllarından başlayarak, siyasi ve kültürel faaliyetlerin içinde yer aldı. Ülkü Ocakları, MTTB ve Akıncılar Derneğinde şube başkanlıkları yaptı. Nevşehir Kurugöl kasabasında ve İstanbul Bahçelievler ilçesinde Refah Partisi’nden Belediye Başkanlığı yaptı. Birlik Vakfı Genel Merkezinde Öğretmenler Kulübü başkanlığı ve Eğitimciler Birliği İstanbul şube başkanlığı görevini yürüttü.
     Necip Fazıl Kısakürek Kültür ve Sanat Vakfı’nın kurucuları arasında yer aldı.
     Edebi ve siyasi konularda yayınlanmış yazıları ve kitapları vardır. Türkiye Yazarlar Birliği üyesidir. Nevşehir’de “Genç Adam” isimli haftalık bir gazete çıkardı. Milli Gazete, Yeni Devir, Vakit gibi gazetelerde ve Cuma, Yedi İklim ve Türk Edebiyatı dergilerinde edebi ve siyasi konularda yazılar yayınladı. Evli ve üç çocuk babasıdır. BBP Genel Başkanı Muhsin Yazıcıoğlu’nun bir dönem danışmanlığını yapmıştır.