Bir grup kabiliyetli genç yazar Azerbaycan Yazarlar Birliği üyeliğine kabul edildi.

     26 Nisan 2013 tarihinde Azerbaycan Yazarlar Birliği üyeliğine kabul edilen genç yazarlar L. Şerifova, G. Navruz, S. Selcan, G. Ayvazlı, R. Masum, A. Kerimkızı, R. Ahmed, Emin Piri, V. Abdullayev, E. Vukarlı, S. Hakverdiyeva, K. Said, G. Almaz, G. Ümid, R. Hasrov, E. Laçin, R. Sultan, D. Alizade, Z. Bedelbeyli, T. Memnun, N. Karahanlı, N. Azadgil, E. Babayev, Dürnisa ve L. Kerimova’ya Azerbaycan Yazarlar Birliği üyelik belgeleri verildi.
     Azerbaycan Yazarlar Birliği Başkanı Anar genç yazarları tebrik ederek onlara yeni eserler vermeleri için şans diledi. Anar: “Çok zor bir işe girmişsiniz. Yazarlık sorumlulukları ağır bir iştir. Bu yolda başınıza çok belalar gelebilir. Sevindiricidir ki siz içinizdeki hisleri ifade etme imkanını elde edeceksiniz. Azerbaycan yazarlar Birliğinin üyesi olmanın sorumluluğunu hissediniz. Yazarlar Birliği, her zaman edebiyatçıların kutsal ocağı olmuştur. Bu ocağa sadık olup bundan sonra bu ocağı yaşatınız.”

Yazarlar Birliği Başkanı Anar

Yazarlar Birliği Başkanı Anar


     Genç yazarlar adına konuşan Emin Piri, Azerbaycan Yazarlar Birliği Başkanı Anar’a genç yazarlar için gösterdiği ihtimam ve düşünceleri için teşekkür etti.
     Genç yazarlar Başkan Anar’la birlikte hatıra fotoğrafı da çektirdiler.

 

Kaynak: Azerbaycan Yazarlar Birliği