░   Türk Dünyasının ortak edebiyat dergisi Kardeş Kalemler 160. sayısında hayatı Türk aleminin yakınlaşması, birlik ve beraberliği yolunda hizmetlerle dolu, büyük cedidci, modern Tatar edebiyatının kurucusu, Vakit Gazetesinin başyazarı, yayıncı ve fikir adamı Fatih Kerimî  özel sayısı olarak yayımlandı.


     Doğumunun 150. yılı anısına hazırlanan Fatih Kerimî Özel Sayısına katkıları için Prof.Dr. Ramilya Yarullina Yıldırım, Prof.Dr. Fazıl Gökçek; Prof.Dr. Birsel Oruç Aslan, Doç.Dr. Cihan Çakmak ve İlyas İftahov'a teşekkür ediyoruz. Özel sayımızda Avrasya Yazarlar Birliği Genel Başkanı Dr. Yakup Ömeroğlu'nun da bir değerlendirme yer alıyor.
Kazakistan Yazarlar Birliği Başkan Yardımcısı Akberen Elgezek'in korona salgını vesilesiyle yazdığı ve kısa zamanda büyük ilgi gören Münacat şiirini de sizlere sunuyoruz.
     
Avrasya Yazarlar Birliğinin devam eden Online Yazarlık Atölyelerinde yazılan Türkiye, Makedonya, Kosova, Avusturya, Almanya ve Hollanda'dan yeni yazarlar Ahmet Altun, Esra Matyan, İlayda Katırcı, Canset Mulaşaban, Betül Alparslan, Binnur Tüzün, İdris Asilkan Sünbül ve Gülnur Akıncı'nın da dergide yazıları yayımlanmış.
     Bu sayıda Özbekistan Halk Şairi Halime Hudayberdiyeva'nın “Ben Turan’ın Kadim Çıngırağı...” başlıklı mülakatı, Tatar Şair Segıyt Remiyev’in (1880-1826) Doğumunun 140. Yıldönümü yazısı ile Çulpan Zaripova Çetin; "Fahri Kaya’yı Kaybettik" taziye yazısı ile Zeynel Beksaç, Bebiha değerlendirmesi ile Semih Uşaklıoğlu ile Türk dünyasından kültür ve sanat haberleri okuyucularla buluşuyor.