░   AVUKAT CENGİZ GÖRAL MAKALE YARIŞMASI DÜZENLENDİ.(SON KATILIM TARİHİ:19 HAZİRAN 2020 CUMA)... (Yarışmanın konusu;Özgürlük-Demokrasi-Adalet)
     Bursa Barosu, 2020 yılında Avukat Cengiz Güral makale yarışması düzenlemiştir. Yarışma ile hukuk camiasına ve topluma, makale dalında özgün eserlerin kazandırılması ve yayımlanmaya değer makalelerin Baro Dergisi kanalıyla yayınlanması amaçlanmaktadır.
     MAKALE YARIŞMASI KATILIM ŞARTLARI;
-Yarışmaya, avukat-hâkim-savcı-stajyer avukat-hukuk ve iletişim fakültesi öğrencileri ve gazeteciler katılabilir.
-Her katılımcı yarışmaya bir makale gönderebilir.
-Bursa Barosu yöneticileri ve çalışanları, seçici kurul üyeleri ve bunların birinci derecede yakınları yarışmaya katılamazlar.
-Daha önce yayımlanmış veya herhangi bir yarışmada ödül almış makaleler kabul edilmeyecektir.
-Yarışmaya sadece elektronik posta ile iştirak edilecektir, yarisma@bursabarosu.org.tr adresine yapılan başvurular kabul
edilecektir.
-Yarışmacı, elektronik posta iletisinin konu kısmına ve e posta içine kendi belirleyeceği rumuzu yazacaktır, Ekli olarak gönderilecek makaleler A4 bayutunda Word dosyasına, 12 punto ile Tımes New Roman fontu ile yazılmalıdır.
-Yarışmacı tarafından belirlenecek rumuz ekli olarak gönderilen her makalenin başında yer almalıdır. Katılım formu katılımcı tarafından eksiksiz olarak doldurulduktan sonra makalelerle birlikte e-postaya ek olarak gönderilecektir.

     YARIŞMA TAKVİMİ:
     Yarışmaya makale gönderme süresi, 19 Haziran 2020 günü saat 17.00’de sona erer. Seçici Kurul tarafından ödül almaya ve yayımlanmaya değer bulunan makaleler 29 Haziran 2020 tarihinde “www.bursabarosu.org.tr” sayfasından ve sosyal medya hesaplarından duyurulacaktır.

     ÖDÜLLER: 
     Ödüller, bir ödül gecesi düzenlenerek verilecektir. Yarışmada I.lik ödülü, 2Iik ödülü. 3Iük ödülü ile 5 adet mansiyon ödülü verilmesi kararlaştırılmıştır. Yarışmanın, parasal bir ödülü yoktur. Ödül olarak dereceyi gösterir hatıra plaketi ve Başarı- Teşekkür Belgesi ve hatıra kabilinde hediyeler verilecektir.
     Ödül alan ve yayımlanmaya değer görülen makaleler Baro dergisinde yayınlanacaktır. Seçici Kurul tarafından ödüle ve yayımlanmaya değer görülen makaleler için telif
ödenmeyecektir.

     İLETİŞİM:
Bursa Barosu Başkanlığı
Kıbrıs Şehitleri Caddesi, Bursa Adalet Sarayı, G Blok, K.1 Osmangazi-Bursa
Selma Eğen (Bursa Barosu Başkanlık özel Kalemi) Tel.0-224-2730494
Av,Metin Öztosun (Bursa Barosu Başkan Yardımcısı) Tel. 0-530-1508000
Başvuru FormuHaber: Kerim Özbekler