Yazdır
Kategori: Haberler

░   Bursa ili Osmangazi Belediyesi tarafından Türk edebiyatının büyük sanatkârı ve hocası Ahmet Hamdi Tanpınar adına 2020  "Tanpınar Hikâye Yarışması" düzenlenmiştir.

     Yarıışmaya katılım şartları: 
 

1. Yarışmanın son başvuru tarihi 10 Nisan 2020 Cuma günüdür. Bu tarihten sonra gelecek eserler kabul edilmeyecektir. Eserler iade edilmeyecektir.
2. Yarışmaya katılacak eserler daha önce yayımlanmamış olmalıdır.
3. Yarışmaya yurt içi ve yurt dışından herkes katılabilir.
4. Tanpınar Edebiyat Yarışması’ndan daha önce ödül alanlar katılamaz.
5. Yarışmaya katılım bir(1) eserle olacaktır.
6. Metin uzunluğu serbest olacaktır. (A4, 12 punto çift aralık ve Times New Roman karakteri kullanılacak)
7. Hikaye yarışmasının genel konusu “Geçmiş Zaman Aynasında Bursa” olarak belirlenmiştir.
8. Her yarışmacı, eserini 5 nüsha olarak çoğaltılmış halde ve bununla birlikte metni içeren cd veya disketi aşağıdaki adrese gönderecektir.


OSMANGAZİ BELEDİYESİ SOĞANLI KÜLTÜR MERKEZİ /Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü: Soğanlı Mahallesi, Dr. Sadık Ahmet Caddesi, No: 388 Osmangazi-BURSA

9. Yarışmacılar gerçek isimleriyle değil rumuzla katılacaklardır. Bu nedenle eserin üzerinde(herhangi bir sayfasında) gerçek kimlik bilgileri yer almayacak, bunun yerine rumuz kullanılacaktır. Yarışmacının ad, soyad, telefon(cep, ev, iş), adres ve e-mail bilgilerini içeren bilgiler, kapalı bir zarf içinde eserle birlikte gönderilecektir.
10. Eserler; Prof. Dr. Handan İNCİ, Prof. Dr. Abdullah UÇMAN, Murat Yalçın, Metin Önal MENGÜŞOĞLU ve İhsan DENİZden oluşan Jüri tarafından değerlendirilecektir.
11. Yarışmada dereceye girenlerden; birinciye 15.000 TL, ikinciye 10.000 TL, üçüncüye 7.500 TL, mansiyon kazanan iki yarışmacıya ise 3.000 TL ödül verilecektir.(Toplam 2 mansiyon)
12. Yarışmanın sonuçları Mayıs 2020 tarihinde bir basın toplantısıyla açıklanacak, ödüller daha sonra açıklanacak bir tarihte düzenlenecek törenle sahiplerine verilecektir.
13. Jüri’nin yayımlanmaya uygun bulduğu eserler kitaplaştırılacak. Yayımlanacak eserler için telif ücreti ödenmeyecektir.
14. Yarışmaya, Bursa Osmangazi Belediyesi mensupları ile Seçici Kurul üyeleri ve bunların birinci derece yakınları katılamazlar.