░   Pera Palace Hotel’in DenizBank iş birliği ve Storytel desteğiyle düzenlediği Türkiye’nin tek polisiye edebiyat festivali Kara Hafta İstanbul, beşinci yılına özel bir hikâye yarışması düzenliyor. Bu yıl 21-23 Kasım tarihlerinde gerçekleştirilecek ve yurt içi ve yurt dışından önemli yazarların katılacağı festival; yolu yine bir dönem Pera Palace Hotel’den geçen Alfred Hitchcock temasıyla gerçekleştirilecek.


     Gençlerin ilgisini polisiye edebiyatına çekmek amacıyla düzenlenen “Kara Hafta İstanbul Polisiye Hikâye Yarışması”na 30 yaş ve altı gençler katılabilecek.
     Kara Hafta İstanbul Polisiye hikâye Yarışması‘nın ödül töreni, Pera Palace Hotel’de düzenlenecek Kara Hafta İstanbul açılış töreni kapsamında 21 Kasım Perşembe akşamı gerçekleşecek. Polisiye edebiyat ve yayıncılık dünyasının bir araya geleceği törende genç yazarlar ödüllerini, usta polisiye yazarlarının elinden alacak, Türkiye ve dünyadan yazar ve yayıncılarla tanışma fırsatı bulacak.
     Yarışmada ödüllendirilecek dokuz hikâye, Vapur Kitap Yayınları tarafından kitaplaştırılarak polisiye okurlarının beğenisine sunulacak. Yarışmanın birincisi Kara Hafta İstanbul’un davetlisi olarak Pera Palace’ta ağırlanacak ve festivali izleme, festival kapsamında düzenlenen yazarlar yemeğine katılma imkânı bulacak.Kaynak: Pera Palas