░   Çocuk Vakfı, köy ve mahalle çocukları ve okullara eğitim desteği vermek maksadıyla "O Dev Hayalleri İçin Ödevimiz Çocuklar Kampanyası" başlattı. Kampanya bir basın açıklamasıyla duyuruldu.
     Çocuk Vakfı, ülkemizin yoksul köy-mahalle çocuklarının örgün eğitim süresince eğitim ihtiyaçlarının karşılanması amacıyla 22 Ekim 2018 tarihinden itibaren O Dev Hayalleri İçin Ödevimiz Çocuklar adıyla sosyal sorumluluk kampanyası başlatıyor. Köy-mahalle okullarında okuyan ve taşımalı eğitim gören çocuklarımızın kalem, defter ve eğitim materyali ihtiyaçları yanında okuma kültürü kazandırıcı dil, edebiyat ve sanat değeri olan kitap desteği; giysi, ayakkabı ve oyuncak ihtiyaçlarını karşılamaya yönelik bu kampanya Çocuk ve Eğitim Gönüllüleri’nin desteğiyle sürdürülecek. Bu kampanya nedeniyle maddi bağış kampanyası düzenlenmeyecek.
     Çocuk Vakfı'ndan Köy-Mahalle Okulları İçin Kampanya Başlatıldı! O DEV HAYALLERİ İÇİN ÖDEVİMİZ ÇOCUKLAR...
 Çocuk Vakfı’nın O Dev Hayalleri İçin Ödevimiz Çocuklar sosyal sorumluluk kampanyası başladı.
 Kampanya ile yoksul çocukların eğitim gördüğü köy-mahalle ilk ve ortaokullarıyla taşımalı eğitim yapılan okulların ihtiyaçları karşılanacak.
 Çocuklara okuma kültürü kazandırılması amacıyla okullara dil, çocuk edebiyatı ve sanat değeri olan nitelikli kitaplar gönderilecek.
 Okullarda sınıf kitaplıkları ve kütüphaneler kurulmasına öncülük edilecek.
 Okullara eğitim materyali gönderilmesi için gönüllü destekçilerin paydaşlığı sağlanacak.
 Öğrencilerin giysi, ayakkabı ve oyuncak ihtiyaçları karşılanacak.
 Deneyimli emekli öğretmenlerle genç kuşak sınıf ve branş öğretmenleri arasında iletişim kurulacak.
 Yardım talep eden okulların listesi www.cocukvakfi.org.tr adresinde yer alacak.
 Eğitim destekleri Çocuk Vakfı ile Çocuk ve Eğitim Gönüllüleri tarafından okul adreslerine gönderilecek.
 Kampanya çerçevesinde gönderilecek paket ve koliler için PTT Kargo’nun Türkiye’deki tüm şubelerinde yüzde 60 indirim uygulanacak. 
22 Ekim 2018’de başlatılan kampanya 31 Mayıs 2019 tarihine kadar sürdürülecek.