Yazdır
Kategori: Haberler
░   Diyanet İşleri Başkanlığı 2018 yılı ramazan ayı teması olarak "İsraf Olmasın" başlığını belirledi.
     Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Ali Erbaş, "Maalesef bir yanda açlığın, yoksulluğun ve sefaletin pençesinde kıvranan; ekmek, su gibi en temel gıda maddelerinden mahrum milyonlarca insan hayatta kalma mücadelesi verirken, diğer yandan çılgınca bir tüketim ve israfın varlığı maalesef acı bir gerçektir." dedi.
     Prof. Erbaş "Artık Ramazan ayının vazgeçilmez bir unsuru olan ve Türkiye Diyanet Vakfı tarafından gelenek haline dönüştürülen Türkiye Kitap ve Kültür Fuarı’nın bu yıl 37’ncisi gerçekleştirilecek. Vatandaşlarımızın büyük ilgi gösterdiği kitap fuarlarımız bu sene yeniden İstanbul Sultanahmet meydanında 16 Mayıs 2018 tarihinde, Ankara’da ise Gençlik parkı karşısındaki Melike Hatun Camii avlusunda 18 Mayıs 2018 tarihinde kapılarını kitapseverlere açacaktır. Yine ülke sathında pek çok ilimizde, yurtdışında ise Almanya’nın Köln şehrinde vakfımız işbirliğiyle il defa bu yıl kitap fuarları açılacaktır." diyerek kitap fuarları hakkında da bilgi verdi.
     "Aziz milletimizin Ramazan-ı şerifini tebrik ediyor, rahmet, mağfiret ve kurtuluş iklimi olan bu ayın yeryüzündeki kötülükleri alıp götürmesini, bütün müminler ve insanlık için kalıcı bereketler ve güzellikler getirmesini, hassaten işgal, acı, gözyaşı ve türlü zorluklar içinde çıkış yolu arayan İslam âlemi için kurtuluş ve huzura vesile olmasını Cenab-ı Allah’tan niyaz ediyorum."
     Diyanet Vakfı tarafından düzenlenen ve bu yıl İstanbul’da 37. kez kapılarını açacak olan Kitap ve Kültür Fuarı yeniden Sultanahmet’e taşınıyor. İstanbul’la eş zamanlı Ankara’da Kocatepe Camii avlusunda açılan fuar ise bu yıl Gençlik Parkı yakınındaki Melike Hatun Camii avlusunda okurla buluşacak. Türkiye Diyanet Vakfı’ndan Fuar Koordinatörü Osman Sarıköse, “Fuar, Beyazıt meydanının tadilatı nedeniyle yeniden Sultanahmet’e döndü. Ayasofya Camii’nin yan tarafında hizmet verecek. Ankara’da ise okurun daha kolay ulaşım sağlaması için Melike Hatun Camii avlusu tercih edildi. Her ikisi de Kadir Gecesi’nde sona erecek. Fuar boyunca yüzlerce yazar ve okur buluşması ile yazar sohbetleri gerçekleşecek“ diye konuştu.