░   Star gazetesi bir kültür hizmeti merhum Necip Fazıl Kısakürek adına ödüller veriyor. Ancak bu ödüllere layık görülenler arasında Necip Fazıl'a husumet duyanlar olduğu işitiliyordu. Bundan sonra böyle haberler işittiğimizde dikkate almayacağız. Çünkü Necip Fazıl ödüllerini verenler Necip Fazıl'ın şiirlerini bile kitap olarak alıp okumamışlar galiba... İşte Milli Gazete yazıyor:
     "Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan'ın başbakanlığı döneminde basın danışmanı olarak görev yapan Karar yazarı Akif Beki, Star gazetesinin perşembe günü yayınlanan nüshasının manşetinde Abdürrahim Karakoç’a ait dizelerin altına Necip Fazıl Kasakürek imzası atılmasına ilişkin olarak, "Edebiyatı beylik laflarla harcıalem klişelere indirgeyen, kullanım değerine göre kıymet biçen bu sığ, bu slogancı, bu tekerlemeci, bu basit kafayı görse tokat gibi çarpmaz mıydı Necip Fazıl?" diye sordu.
     Adına ödül dağıtan bir gazete Google’ın taklasına geldi, Abdurrahim Karakoç dizelerini Necip Fazıl imzasıyla bastı.
     Hem âlâyıvâlâyla üstada saygı gecesi yap, hem de Abdurrahim Karakoç şiirini Necip Fazıl’ın diye yayınla!...
     Skandal patlar da üstüne gidilmez mi, pandomim koptu haliyle. Üstadın ailesi de ayağa kalktı ‘bu ne saygısızlık, bu ne rezalet’ diye.
     Fakat gazeteden ne bir düzeltme duyuldu, ne bir özür!
     Üstelik şiirin orijinali de bozulmuş, hece tutmuyor. Karakoç’un da yapmayacağı bir vezin hatasıyla sakatlanmış halde.
     “Ya İslam’la yükselir/ya inkarla çürürsün/ bu yol mezarda bitmiyor/gittiğinde görürsün” şeklindeki uyduruk bir versiyon...
     Google allameliğiyle internetten almış, allayıp pullayarak Necip Fazıl’a mal etmişler.
     Daha şiirini bilmeden, üslubunu tanımadan Necip Fazıl bayraktarlığını kimselere bırakmamakta da değil yalnızca sorun. Lakaytlık mı, laubalilik mi dersiniz, Abdurrahim Karakoç’a da ayıp var.
     Olabilir, beşer şaşar, dikkatsizlik eseridir, gözden kaçmıştır, yüze göze bulaştırılmıştır gibi hafifletici sebepler sıralanabilir.
     Ama böylesine vahim bir hatayı düzeltmemenin, telafi için parmak bile oynatmamanın, ortada bir kusur yokmuş gibi yapmanın mazereti bulunabilir mi?"
     Gerçekten öyle. Bunun mazereti olmamalı... Gerçekten de Google sitesini kaynak olarak almış olabilirler. Biz de taradık ve aynı sonucu aldık. Bir kitap veya makalede değil; sosyal paylaşım siteleri için hazırlanmış resimli bir yazıymış...


     Merhum Abdurrahim Karakoç nasıl yazmış?

Ya İslâm'da erirsin
Ya inkârda çürürsün
Yol mezarda bitmiyor
Girdiğinde görürsün.

Abdurrahim Karakoç