░   Kitap dünyası açısından sevindirici haberler peş peşe geliyor. Isparta Kitap Fuarı 03 Mart 2017 - 12 Mart 2017 tarihleri arasında Gökkubbe Fuar ve Kongre Merkezinde kitapseverlere merhaba diyecek. Türk Tarih Kurumu da kaliteli eserlerle fuarda Ispartalılarla buluşacak.
     Sanatçı ve yazar Ahmet Şafak, Isparta Belediye Başkanı Yüksek Mimar Yusuf Ziya Günaydın’ı makamında ziyaret etti. Isparta Belediyesi tarafından Gökkubbe Fuar Merkezinde 3-12 Mart tarihleri arasında düzenlenecek olan Kitap Fuarının imza ve söyleşisine de katılacak olan Sanatçı ve yazar Ahmet Şafak, “Kitap fuarı ile ilgileniyorum. Benim için kitap çok sevdiğim güzel bir uğraş. Muhteşem Gökkubbe’de yapılacak. Anlamlı bir mekanda kitap fuarının gerçekleşecek olması bizim için ayrıca bir keyif sebebidir. Başkanımıza çalışmalarından dolayı teşekkür ediyorum” dedi. Belediye Başkanı Yüksek Mimar Yusuf Ziya Günaydın da ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirirken Isparta’ya faydalı olabilmek ve güzel olayları yaşatabilmek için çalıştıklarını söyledi. "Güzel bir kitap fuarı düzenliyoruz. Birincisini düzenleyeceğimiz ve devamı gelecek olan fuarımıza çok sayıda popüler yazarlarımızda katılacak. İmza günleri ve söyleşiler düzenlenecek" şeklinde konuştu.
     Isparta Gökkubbe Fuar Alanı'nda 3-12 Mart tarihleri arasında düzenlenecek olan fuara 96 yazar ve 206 yayınevinin katılacağı bildirildi. Belediye Başkanı Yusuf Ziya Günaydın, şehirdeki bütün ilkokul, ortaokul ve lise öğrencilerinin fuara davet edildiğini söyledi. İlkokul öğrencilerine özel önem verdiklerini, okuma alışkanlığının ilkokul hatta ana sınıfından başladığını kaydeden Günaydın, bu yaş grubu öğrenciler için de özel yayın evlerinin geleceğini aktardı.
     Kitap Fuarı'nın bir başlangıç olduğunu ve her geçen yıl daha da geliştirerek fuarın devam edeceğini vurgulayan Günaydın, ünlü edebiyatçı Orhan Kemal'in oğlu Işık Öğütçü ile yine son zamanların popüler ismi Canan Karatay'ın da fuara katılacağını belirtti. Suat Turgut, Nihat Hatipoğlu, Prof. Dr. Mustafa Karataş gibi isimlerin de programa katılacağını ve söyleşilerle imza günlerinin olacağı kaydeden Başkan Günaydın, "Ünlü eğitimci Sami Gökdemir de kitap fuarında kitapseverlerle bir arada olacak. Isparta'da 3-12 Mart tarihleri arasında okuma bayramı var" diye konuştu.


Kaynak:IspartaBelediyesi,TürkTarihKurumu