4. İstanbul Edebiyat Festivali kapsamında “2012 Edebiyat Mevsimi Özel Ödülleri” sahiplerini buluyor.

     TYB İstanbul Şubesi’nin İBB Kültür Ve Sosyal İşler Daire Başkanlığı ile birlikte hazırladığı 4.Edebiyat Mevsimi Etkinlikleri kapsamında kültür, sanat ve tasavvuf alanında önemli çalışmalar yapmış kamuoyunun yakından tanıdığı isimlere 2012  Edebiyat Mevsimi Özel Ödülleri verilecek.
     Avrupa Birliği Bakanı ve Başmüzakereci Egemen Bağış'ın katılacağı programda ödül töreninin yanı sıra Sanatçı Ender Doğan ‘İstanbul ve Anadolu Tekke Müzikleri’ni seslendirecek. Tören, 28 Aralık Cuma günü saat 18.30’da Fatih Ali Emiri Kültür Merkezinde gerçekleşecek.
      Bir hafta boyunca devam eden Edebiyat Mevsimi’nde Tasavvuf ve Dil, Tasavvuf ve Şiir, Tasavvuf ve Hikaye, Tasavvuf ve Roman, Tasavvuf ve Musiki gibi başlıklar işlenerek Prof. Dr. Süleyman Uludağ, Sadık Yalsızuçanlar, Savaş Barkçin, Prof Dr Saadettin Öktem, Ali  Ural, Mehmed Doğan, Nuriye Akman, Emin Işık, Ender Doğan, Ekrem Demirli, Rachid Gulam gibi 60’dan fazla edebiyatçı, akademisyen ve sanatçı İstanbullu edebiyatseverleri Sultanahmet’in tarihî atmosferinde ağırladı.

Türk Edebiyatı

http://www.turkedebiyati.com.tr