░   Liseler ve dengi okulların 10. sınıfları için hazırlanan bir ders kitabında Orhun abideleri konusu resimlenirken Költigin, Bilge Kağan ve Tonyukuk abideleri yerine Bitlis ilimizin Ahlat ilçesindeki tarihi mezarların resimlerinin kullanıldığı öğrenildi.
     Bilindiği gibi Orhun abideleri tarihte "Türk" adını kullanan ilk devletin yöneticilerinden kalmış, "Türk" adının geçtiği ilk yazılı metinler.
     Kitap yazarlarının, yayınevi çalışanlarının, Milli Eğitim Bakanlığı Talim ve Terbiye Kurulu görevlilerinin ve son olarak matbaacıların elinden geçen, yüz binlerce basılacak olan bir kitapta bu hatanın nasıl yapılabildiği merak konusu...
     Takipçilerimize Prof. Dr. Muharrem Ergin'in Orhun Abideleri kitabını okumalarını tavsiye etmekten başka söylenecek söz bulamadığımızı itiraf ediyoruz.

*          *          *


ORHUN ABİDELERİ
Prof. Dr. Muharrem Ergin
"Orhun Abideleri"; Türk medeniyetinin, kültürünün, tarihinin tek kelimeyle Türk Varlığının şaheser vesikesi. Merhum Profesör Muharrem Ergin'in bu şahesere lâyık çalışması ile bu kitap elinize ulaşmış oluyor. Prof. Ergin'in kıymetli talebesi Prof. Dr. Osman Fikri Sertkaya kitabı elden geçirdi, öğrencilere en uygun şekilde yeniden dizdirdi, renkli sayfalar ve fotoğraflar ilâve edildi.
Liste Fiyatı: 14.00 TL
Yayın Tarihi 2012-11-01
ISBN 9754510171
Baskı Sayısı 47. Baskı
Dil TÜRKÇE
Sayfa Sayısı 192
Cilt Tipi Karton Kapak
Kağıt Cinsi 3. Hm. Kağıt
Boyut 13 x 19 cm
 

*          *          *