░    Tedavi gördüğü hastanede hayatını kaybeden Türk Edebiyatı Vakfı Başkanı Süleyman Servet Kabaklı ebediyete uğurlandı. Cenaze merasimine sanat ve siyaset ve dünyasından birçok isim ve İstanbul’da bulunan sevenleri katıldı.      Tedavi gördüğü İstanbul Haseki Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde vefat eden Türk Edebiyatı Vakfı Başkanı Yazar Servet Kabaklı için Sultanahmet Camii'nde cenaze merasimi düzenlendi. Merasime İstanbul Valisi Vasip Şahin, eski İstanbul Valisi Hüseyin Avni Mutlu, MHP Milletvekillerinden Meral Akşener, Ekmelettin İhsanoğlu, Murat Başesgioğlu ve MHP eski milletvekili Lütfi Türkkan ve oyuncu Ahmet Yenilmez başta olmak üzere siyaset ve sanat camiasından birçok isim katıldı. Cenaze töreninde taziyeleri Servet Kabaklı'nın oğlu Burak Kabaklı kabul etti. Cenazede Servet Kabaklı'nın kardeşi, ses sanatçısı Esat Kabaklı güçlükle ayakta durabildi.
     Servet Kabaklı'nın oğlu Burak Kabaklı, babasının çok vatansever olduğunu belirterek, "Türk Dünyası çok değerli bir evladını kaybetti. Anıt insan, vakıf insan Servet Kabaklı. Emanetini bıraktığı yerden devam ettireceğiz. Babam bize vefat etmeden önce vatanın ve milletin bekası için çalışın. Size vasiyet ediyorum dedi" ifadelerini kullandı.
     Servet Kabaklı'nın Türk-İslam Davası içinde önemli bir yeri olduğunu söyleyen MHP eski milletvekili Lütfi Türkkan, "Servet Kabaklı, Türkistan Davası'nın da ilk seslerinden birisiydi. En çok savunanlarındandı. Ben Türkiye'nin iyi bir ülkücüden, iyi bir Müslüman'dan ziyade iyi bir mütefekkiri kaybettiğini düşünüyorum. Olaylar karşısındaki tavrı, takındığı üslubu birçok kişiye örnek olacak nitelikteydi. Dost olmayı, dost kalmayı bilen bir insandı. Mekânı cennet olsun" dedi.
     Cenaze namazının kılınmasını ardından Servet Kabaklı için dua edildi ve helallik alındı. Servet Kabaklı'nın cenazesi dualar ve tekbirler eşliğinde omuzlara alındı. Cami avlusundaki yoğun kalabalık sebebiyle zor anlar yaşandı. Ardından cenaze aracına konulan naaş, defnedilmek üzere Eyüp Sultan Mezarlığı'na götürülerek defnedildi.