11. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül'ün de ziyaret ettiği TÜYAP (Tüm Fuarcılık Yapım A.Ş.) tarafından Türkiye Yayıncılar Birliği işbirliği ile düzenlenen 33. Uluslararası İstanbul Kitap Fuarı yarın (16 Kasım 2014 Pazar günü) sona eriyor.

     TÜYAP (Tüm Fuarcılık Yapım A.Ş.) tarafından Türkiye Yayıncılar Birliği işbirliği ile düzenlenen 33. Uluslararası İstanbul Kitap Fuarı ve TÜYAP Tüm Fuarcılık Yapım A.Ş. tarafından düzenlenen 24. Uluslararası İstanbul Sanat Fuarı eş zamanlı olarak 8 Kasım 2014 Cumartesi günü Macaristan (Kültür İşlerinden Sorumlu) İnsan Kaynakları Bakanı Sayın Dr. Zoltán Balogve TC Kültür ve Turizm Bakan Yardımcısı Sayın Abdurrahman Arıcı tarafından saat 12.00’de Karadeniz Salonu’nda düzenlenen törenle açılmıştı.
     Türkiye'den ve yurt dışından 850 yayınevi ve sivil toplum kuruluşunun katılımıyla düzenlenen İstanbul Kitap Fuarı’nda söyleşi, panel, çocuk etkinlikleri ve dinletilerle birlikte bir çok  etkinlik gerçekleştirildi.
     Fuar, Türk Sinemasının yüzüncü yılını “Sinemamızın 100 Yılı”  temasıyla selamladı.
     İstanbul Kitap Fuarı bu yıl çok yakın bir ülke olan Macaristan’ı konuk etti. Nazım Hikmet’in şiirine referansla mottosunu “Bir Bahçeden Bir Bahçeye” olarak belirleyen Onur Konuğu Macaristan, 8-11 Kasım 2014 tarihleri arasında açık olan Uluslararası Salon’da (1. Hol) Macar kültürünü Türkiye’den kitapseverlerle buluşturan bir program hazırladı.
     33. Uluslararası İstanbul Kitap Fuarı hafta içi günlerde 10.00-19.00, hafta sonu ise 10.00-20.00 saatlerinde ziyaret edilen fuara öğrenci, öğretmen, emekli ve engellilere girişin ücretsizdi. Diğer ziyaretçiler için fuarın giriş bedeli 5 TL idi.
     33. İstanbul Kitap Fuarını ziyaret edenler, 24. Uluslararası İstanbul Sanat Fuarı-ARTİST 2014'ü de ziyaret etme fırsatını buldular.