Değerli Çocuk Gönüllüleri,
     Merhabalar.
     Çocuk Vakfı, maddi destek amaçlı olarak 24 yıl boyunca  kampanya düzenlemek yerine, Türkiye ve Dünya’daki acil çocuk gündemleri konusunda kampanya düzenleyen kuruluşların Proje ve Kampanyalarını desteklemeye ve duyurmaya çalışıyor.

     İçinde bulunduğumuz siyasi gündemin çocuk sorunlarına yönelmeyi ertelediğini düşünüyoruz. Buna rağmen, Çocuk Gönüllüleri, yaşadıkları evlerin en yakınındaki güç koşullardaki çocukların esenliği için çalışmalar yürütüyorlar. Ülke ölçekli çocuk ödevlerimiz yanında Dünya çocuklarına karşı da sorumlu olduğumuzun farkındayız.
     Çocuk Vakfı olarak, Çocuk Gönüllüleri’ne dünya çocukları için yapabilecekleri çocuk ödevleri de öneriyoruz: 4 ay  içinde yaptığımız değerlendirme sonunda, Yeryüzü Doktorları Derneği  ( www.yeryuzudoktorlari.org )’nin “Orada ve Her Yerde” yaklaşımıyla 30 ülkede sürdürdüğü iyilik yolculuğunu destekleme kararı aldık. Bu amaçla, Yeryüzü Doktorları Derneği’nin 4 Proje ve Kampanyasını belirledik:


a. Anne-Çocuk ve Beslenme Projesi ( Bebekler Açlığa Dayanamaz! )
b. Gülümseyen Çocuklar Projesi
c. Umut Menekşeleri Projesi
d. Yuvalarını Kalbimizde Kuralım Projesi ( Orta Afrika’da İnsani Kriz )

     Dünya çocuk ödevi çerçevesinde belirlediğimiz Proje ve Kampanyalarla ilgili ön bilgi dokümanını ek’te sunuyoruz. Proje ve Kampanyaları incelemenizi, desteklemenizi, dostlarınıza önermenizi ve çocuk yararını gözeten sosyal medya mecralarında duyurmanızı diliyoruz.
     Bir Çocuk’ta Dünyanın Bütün Çocuklarını Düşünenlerin çoğalması umudu  ve saygılarımızla.


8 Mayıs  2014
Mustafa Ruhi Şirin
Çocuk Vakfı Başkanı