20 Aralık 2013 günü Taşkent’teki İstiklâl Sanat Sarayı’nda kültür, sanat, edebiyat, gazetecilik ve spor dallarlında önemli başarılara erişen en faal sanatçı, gazeteci ve sporculara teşvik ve tanıtım maksadıyla “İtibar” ödülleri törenle verildi. Program Özbekistan Cumhuriyeti Kültür ve Spor Bakanlığı ile sivil toplum kuruluşları iş birliği ile düzenlendi.

 

   
     Törende “seçkin şarkı”, milli musiki ve opera sanatı”, “milli ve çağdaş dans ve bale”, “geleneksel ve akademik çalgı icrası”, “ressamlık ve dizayn”, “sinema, tiyatro ve gösteri sanatları”, “güzel sanatlar, gazetecilik ve televizyon programları”, “spor ve beden terbiyesi” gibi yirmiden fazla alanda başarılı olan sanatçı, gazeteci ve sporcular ödüllendirildi.“İtibar-2013” jürileri tarafından en iyi televizyon programı ödülüne Şuhrat Kayumov’un “Terennüm” programı layık görüldü. Yılın en iyi kadın sinema sanatçısı ödülü Rana Şadiyeva’ya, en iyi sinema aktörü ödülü Talib Mominov’a, en iyi sinema rejisörü ödülü Hilal Nesimov’a, en üretici müzik grubu ödülü “Eldida”, en iyi bestekar ödülü ise Hurşide Nazarova’ya, “yılın en üretici müzisyeni” ödülü Ziyade’ye, en iyi sporcu ödülü Ruslan Nuriddinov’a verildi.
     Program kapsamında düzenlenen konsere Sevara Nazahan’ın iştirak etmesi de programı takip edenlere güzel bir hediye oldu. Programda, aday gösterilen altmış dokuz aday arasından seçilen yirmi üçü ödüllerini aldılar.

http://pressnews.uz/article/554

Sevara Nazarhan