İçerisinde pek çok güzellikleri ve hikmetleri barındıran Kurban bayramına bir  kez daha ulaşmanın huzurunu, sevincini ve bereketini yaşamaktayız. Yüce  Allah’ın emrine uyarak hac ibadetini eda etmek üzere kutsal topraklarda  bulunan hacılarımızla birlikte bütün İslam âleminin bayramını tebrik ediyor, hayırlara vesile olmasını diliyoruz.

      

     Kurban bayramı, barışın, huzurun, yalnız ve birlik olarak duanın, kendini bilmenin, tefekkürün, sabrın, nefisleri terbiye etmenin, hassasiyetin, hiç bir canı incitmemenin, yok  etmemenin, yoksullara, kimsesizlere, çaresizlere  yakınlaşmanın bayramıdır.
     İslam alemi bugün bir taraftan sevincin ve huzurun bayramını yaşarken diğer  taraftan acının bayramını yaşamaktadır. İslam beldelerinin sokaklarında akan  kanlar, Hazret-i İbrahim’in oğlu Hazret-i İsmail için akıttığı kanlar değil; İsmail’in canına karşı verilen kurbanların kanları da değil, evlatlarımızın, kardeşlerimizin kanıdır.
     Bayram sevincini Çin zulmü altında inleyen Doğu Türkistanlı kardeşlerimizden, Irak'daki kardeşlerimizden,  evlerinden, yurtlarından, topraklarından ayrılmak zorunda  bırakılarak ülkemize sığınan veya orada çile çeken Suriyeli kardeşlerimizden de esirgemeyelim. Bir  tebessümle dahi olsa yanlarında bulunalım. Kimsesizlerin kimsesi olalım.
     Ülkemizin birlik ve beraberliğine kasteden, masum vatandaşlarımızı katleden,  huzur ve asayişimizi sürekli tehdit edip her birimizi ateş altına almaya  çalışan terör fitnesinin de ortadan kalkması için dua edelim.
     Bu duygular içinde gerek yurt içinde gerekse yurt dışındaki bütün  vatandaşlarımızın, Arafat’ta Cenab-ı Allah’a mülaki olmaya çalışan  hacılarımızın, bütün İslâm âleminin mübarek Kurban bayramını kutluyor, bu bayramın iç dünyamıza, hanelerimize, ülkemize, dünyamıza huzur ve mutluluk getirmesini Cenab-ı Allah’tan niyaz ediyoruz.

Edebi.Net