Milletlerarası Türk kültürü Teşkilatı (TÜRKSOY) 20. Yıl kutlamaları kapsamında gerçekleştirdiği faaliyetlere yeni birisini daha ekliyor.

     Azerbaycan müziğinin öncülerinden ve ilk profesyonel bestecisi olan Üzeyir Hacıbeyli’nin ünlü eseri "Arşın Mal Alan” opereti, TÜRKSOY’un organizasyonuyla bestelenişinin 100. Yılında Paris ve Strazburg şehirlerinde sanatseverlerle buluşacak.
     Azerbaycan, Türkiye ve Kazakistan’dan solistlerle birlikte,  Karagandı Tattimbet Kazak Halk Müziği Orkestrası’nın sahne alacağı Operet’i Şef Yerlan Baktygerev yönetecek.
     2011 Yılında Unesco Genel Merkezinde yüzlerce sanatçının katılımıyla gerçekleştirilen Nevruz kutlamalarının ardından, bir kez daha UNESCO Genel Merkezinde sanatseverlerle buluşacak olan teşkilatımız, 17 Eylül 2013 tarihindeki Paris gösterimi sonrasında 19 Eylül 2013 tarihinde bu kez Strazburg'da aynı opereti sahneleyecek.
     Bu müzikal ziyafetin yanı sıra ziyaretçiler, TÜRKSOY’un son 20 yılını konu alan fotoğraflardan oluşan fotoğraf sergisini de görme fırsatı yakalayacaklar.