“Yeni nesil” çocuk sanatları festivali ödüllü “Tantana” koro ve orkestrası 2013 yılı 14-23 Nisan günleri Türkiye’nin İzmir şehrinde düzenlenen 35. Uluslararası Çocuk Festivaline katılacak.

     Bu yılki festivalin sloganı “yurtta barış, dünyada barış” olarak belirlendi. Söz konusu faaliyeti düzenleme amacı, çeşitli ülkelerin çocukları arasında dostluk bağlarını güçlendirmek ve birbirlerini anlamalarına katkıda bulunmak.
     Yetenekli çocuklar arasından seçilmiş “Tantana” korosu yalnız ülkemizde düzenlenen tören ve kutlama programlarına katılmakla kalmayıp başka ülkelere düzenlenen sanat seferlerine de katıldılar. Rusya, Singapur ve Malezya gibi ülkelerde icra edilen bayram programlarında başarı göstererek şarkılarını ve danslarını sergileyerek yabancıların da alkışlarını aldılar.

Kaynak: http://www.darakchi.uz

     İzmir'de TRT'nin 35. Uluslararası 23 Nisan Çocuk Şenliği Programı kapsamında Kültürpark'ta şenlik yürüyüşü yapıldı. İzmir Valisi Cahit Kıraç ile eşi Berrin Kıraç, İzmir Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Sırrı Aydoğan, İZFAŞ Genel Müdür Vekili Mehmet Şakir Örs, İzmir Milli Eğitim Müdürü Vefa Bardakçı ve TRT İzmir Bölge Müdürü Muharrem Acar, kurdele keserek kortej yürüyüşünü başlattı.