Kültür AŞ

░   İstanbul Büyükşehir Belediyesi Kültür A.Ş. : Her yaşa hitap eden zengin bir kütüphane oluşturmak amacıyla yayın faaliyetlerini sürdüren Kurumumuz; çocukları ve gençleri edebi değeri yüksek metinlerle, usta işi çizimlerle buluşturmayı amaçlıyor. Kültür AŞ Yayınları olarak; bu amaç doğrultusunda öğrencilerin gelişim dönemlerini, ilgi, beğeni ve beklentilerini dikkate alarak çalışmalarımızı sürdürüyoruz.     Bu çalışmalarımızı yaparken öğrencilerin yaşadıkları şehri tanımasını, hissetmesini ve bunu Türkçenin dil zenginliği içerisinde en güzel biçimde ifade edebilmesini ayrıca önemsiyoruz. Bu amaçla başlattığımız ve İstanbul İl Milli Eğitim Müdürlüğü işbirliğinde düzenlediğimiz “Genç Yazarlar Yarışması” nın bu yıl üçüncüsünü düzenliyoruz.
     Bu yılki yarışma için  “BEN İSTANBUL OLSAYDIM” teması seçildi. Lise öğrencileri kendilerini İstanbul’un yerine koyarak bir hikâye veya şiir yazacaklar. Yarışmaya İstanbul genelindeki tüm resmi ve özel okullardaki lise öğrencileri katılacak. Başvurular okul müdürlüklerine yapılacak. Son başvuru tarihi 8 Şubat 2019. Okullar ise seçtikleri ilk 3 hikâyeyi en son 18 Şubat 2019 günü bağlı bulundukları İlçe Milli Eğitim Müdürlüklerine teslim edecek. 
     Ödül töreni Nisan ayı içerisinde yapılacak.

Ödüller:

ÖĞRENCİLERE:

Birinciye: 3.000 TL ve Kültür AŞ Yayınları’ndan 150 liralık kitap çeki.

İkinciye: 2.000 TL ve Kültür AŞ Yayınları’ndan 150 liralık kitap çeki.

Üçüncüye: 1.000 TL ve Kültür AŞ Yayınları’ndan 150 liralık kitap çeki.

Dördüncüden onuncuya kadar mansiyon ödülü: 500 TL ve Kültür AŞ Yayınları’ndan 150 liralık kitap çeki.

DERECEYE GİREN ÖĞRENCİLERİN ÖĞRETMENLERİNE:

Kültür AŞ Yayınları’ndan 150 liralık kitap çeki.

* Ayrıca yarışmalarda ödül alan tüm öğrencilere madalya, okullarına plaket verilecektir.

Hangi sınıflar katılabilir?

9, 10, 11 ve 12. sınıflar

Nasıl yazılacak?

Times New Roman, 12 punto ile

Kaç sayfa olmalı?

2 ile 3 A4 sayfası arasında olmalı

Son teslim tarihi: 8 Şubat 2019

Müracaat: Okul müdürlüğü

(Okul müdürlükleri gelen hikâyeleri değerlendirip ilk 3’e giren hikâyeleri bağlı bulundukları İlçe Milli Eğitim Müdürlüklerine gönderecektir.)

Yarışmanın Şartnamesi