Türkiye'de yüksek lisans ve doktora eğitimi almak isteyen uluslararası öğrenciler için burs verilecek.

     Dünyanın her ülkesinden başarılı binlerce öğrenci geniş burs imkânlarıyla Türkiye'nin en kaliteli üniversitelerinde yüksek lisans ve doktora eğitimine davet ediliyor.
     Türkiye'nin dünya standartlarına sahip en iyi üniversitelerinde siyaset bilimi, uluslararası ilişkiler, hukuk, mühendislik, İslami ilimler, tarım, iktisat, medya ve iletişim, tarih, sosyoloji, mimarlık, dilbilim ve daha pek çok alanda lisansüstü eğitim alabilirsiniz.
     Detaylı bilgi için Türkiye Bursları internet sayfasını ziyaret edebilirsiniz: http://www.turkiyeburslari.gov.tr 
     Son başvuru tarihi: 31 Mart 2013

     Başvuru Şartları

      Bir lisans programından mezun ya da bu akademik yıl sonunda mezun olabilecek durumda olan adaylar Türkiye Burslarına başvurabilecektir.
     Adaylardan yüksek lisansa başvuracakların 01.01.1983; doktoraya başvuracakların 01.01.1978 veya daha sonrası doğumlu olmaları şartı aranmaktadır.
     Ayrıca adayların başvuracağı düzeyde Türkiye'de bir programda halen eğitim görmemeleri gerekmektedir.

     Bursların Kapsamı

• Aylık burs
• Üniversite öğrenim harcı
• Sağlık sigortası
• Yurt
• Türkçe eğitimi
• Geliş-gidiş (İlk kayıt ve mezuniyet) ulaşım desteği

     Başvuru

     Başvurular www.turkiyeburslari.gov.tr veya www.trscholarships.org internet adresleri aracılığıyla yapılabilir. İnternet üzerinden başvuru yapacak adaylar, öncelikle kullanıcı adı ve şifre alarak yeni bir başvuru hesabı oluşturacaktır. Sisteme bu hesapla giriş yapan adaylar başvuru formunu doldurduktan sonra istenen belgeleri sisteme yükleyerek başvurularını tamamlayacaklardır.

Kaynak: http://www.ytb.gov.tr