░   Sosyal medya hesaplarından aldığımız bir habere göre Hisar dergisinden günümüze kadar Türk şiirine güzel eserler katan şair, gazeteci Mehmet Zeki Akdağ'ı da kaybetmişiz.
     Mehmet Zeki Akdağ, Karaman’ın Ermenek İlçesi’nin Göktepe Kasabası’nda 1929 yılında dünyaya gelen Akdağ’ın ilk şiiri 1947’de Erciyes Dergisi’nde yayınlandı.
     Şiire gönül veren tam bir Anadolu beyefendisi olan Mehmet Zeki Akdağ’ın mısraları; Çınaraltı, Hisar, Türk Edebiyatı, Türk Dili, Millî Kültür, Türk Yurdu, Türk Dünyası, Kültür Dünyası, Tarla, Kızılelma, Türk Sanatı ve Dokuz Eylül gibi çok sayıda dergide yer aldı. Bazı şiirlerinde hece veznini kullanmasa da kafiyeden, şiirin ritminden ve ahenginden ayrılmadan eserler ortaya koyan Akdağ, öz şiiri yaşatan ve yeni nesillere aktaran yegâne şairlerimizden biridir. Hisar şairleri arasında yer alan Mehmet Zeki Akdağ’ın otuza yakın şiiri bestelenerek TRT repertuvarına girdi.
     Akdağ; Kırkikindi, Dar Saat, Uzun Hava, Yağmura Duran Bulut, Önce Şiir Vardı, Boşa Çiğnemedim Yalan Dünyayı ve Gecenin Gözleri adlı şiir kitaplarını kaleme aldı. Şair kimliğinin yanı sıra usta bir gazeteci de olan Akdağ, 1968 yılından sonra; Milliyet, Akşam, Güneş, Yeni İstanbul, Son Posta, Hergün ve Ortadoğu gazetelerinde; muhabir, haber müdürü, yazı işleri müdürü ve genel yayın yönetmenliği görevlerinde bulunmuştu.
     7500 Kitap bağışlayarak köyünde bir kütüphane kurmuş ve kütüphaneye adı verilmişti.