Antaya'nın Alanya ilçesinde yayımlanan Güncel Sanat Dergisi hikâye ve şiir yarışması başvuruları başladı. Son başvuru tarihi 31 Aralık 2018 olan yarışmalara katılma şartları:

Şiir yarışması şartları:

1- Yarışmada konu ve tür serbesttir. Daha önce ödül almamış, hiçbir yerde yayımlanmamış en fazla iki şiir ile katılabilecektir. (Serbest ve hece ayrımı yoktur.) (Kitap, dergi, gazete, internet siteleri, facebook gibi sosyal paylaşım ağları ve bloklar dahil yayınlanmış olursa derece alsa dahi ödülü geri alınır.)

2- Şiirler, (en fazla 2 tane) 12 punto Times new roman karakterli bilgisayar ile 1 satır aralıklı olarak yazılacak. Her şiir için ayrı rumuz kullanılacak, şiirin başlığının yan tarafına rumuz belirtilecek. Şiirler beşer (5) adet çoğaltılacak. İçinde rumuzlarının yazılı olduğu küçük zarfın içine 1 özgeçmiş, 1 vesikalık fotoğraf ile yazışma adresi, telefon, e-posta bilgileri eklenerek şiirlerle birlikte bir zarfa konarak PTT (kargo, Aps, vb) ile PK: 66 Alanya/ Antalya adresine
gönderilecek. Ayrıca rumuzlu olarak birer adeti e-posta yoluyla alanyaguncel@gmail.com adresine de ileteceklerdir.

3- Ödüller: “Kaygusuz Abdal Ödülü, Güzel Alanya, Alanya Kale, Alara, Alanya Kızıl Kule, Güncel Sanat ve Seçici Kurul Özendirme” ödülleri olarak belirlenmiştir.

Seçici kurul: Prof. Dr. Tuğrul İnal / Yar. Doç. Dr. Mehmet Yardımcı / Hasan Uğur Taşçı / Metin Turan / M. Demirel Babacanoğlu

Öykü yarışması şartları:

1- Yarışmada konu ve tür serbesttir. Daha önce ödül almamış, hiçbir yerde yayımlanmamış bir öykü ile katılabilecektir. (Kitap, dergi, gazete, internet siteleri, facebook gibi sosyal paylaşım ağları ve
bloklar dahil yayınlanmış olursa derece alsa dahi ödülü geri alınır.)

2- Öykü, ( bir öykü) 12 punto Times new roman karakterli bilgisayar ile 1 satır aralıklı olarak en fazla 4 sayfa olarak yazılacak; öykünün üzerine bir rumuz yazılacak. Beş (5) nüsha çoğaltılacak. Rumuzun yazılı olduğu küçük zarfın içine 1 özgeçmiş, 1 vesikalık fotoğraf ile yazışma adresi, telefon, e-posta bilgilerini eklenerek öyküyle birlikte bir zarfa konarak Posta ile PK: 66 Alanya/ Antalya adresine gönderilecek. Ayrıca rumuzlu olarak bir adeti e-posta yoluyla
alanyaguncel@gmail.com adresine de ileteceklerdir.

3-Ödüller: “Akdeniz Öykü Ödülü, Güzel Alanya, Alanya Kale, Alara, Alanya Kızıl Kule, Güncel Sanat ve Seçici Kurul Özendirme” ödülleri olarak belirlenmiştir.

Seçici kurul: Öner Yağcı / Yaşar Yıltan / Esra Odman / Bilge Öngöre /
İlhan Soytürk

Her iki yarışma için katılım; 1 Temmuz 2018 tarihinde başlayıp 31 Aralık 2018 tarihinde sona erecektir.

Sonuçlar: 1 Mart 2019 tarihinde açıklanacak, ödül töreni daha sonra belirlenip duyurulacaktır.

Yarışma koordinasyonu sağlama ve sekretaryası: Arslan Bayır

* Yurt dışından ve öğrenci müracaatları olursa, yaş gruplarına göre önceki yıllar da yaptığımız gibi ayrıca değerlendirilecektir.
* Gecikme ve kayıplardan dergimiz sorumlu tutulamaz.
* Yarışma ödülleri: Kitap seti, kazandı belgesi ve plaket verilecektir.
* 10. Yıl için sürprizlerimiz olacaktır.
* Yarışmalar için, alanyaguncel@gmail.com ve 0532 409 4521 numaralı telefondan da ayrıca bilgi edinilebilir.
* Eserler ön seçici kuruldan geçtikten sonra asıl seçici kurula gönderilecektir.
*Derece alan eserlerin ilk yayınlama hakkı dergimizindir. Sonrasında kendilerinindir. Derece alan eserler “Güncel Sanat Öykü ve Şiir Ödüllü Eserler” adı altında ortak bir payda ile yayınlanabilir ve eşit olarak dağıtılır. Derece alsa da kitaba girmek istemeyen arkadaşlarımızın dereceleri iptal edilecektir.
* Yarışmaya katılanlar yukarıda belirtilen şartları kabul etmiş sayılırlar.