░   İstanbul Büyükşehir Belediyesi'nin kültür ve sanat işlerini yürüten Kültür A.Ş de kaptan değişti. Kültür A.Ş. Genel Müdürlüğüne Kemal Kaptaner atandı.
     Yeni Genel Müdür, İBB Kültür A.Ş.nin Topkapı'daki genel müdürlük binasında gerçekleşen devir-teslim töreniyle görevine başladı. Törende uzun yıllar kültür ve sanatla ilgilendiğini söyleyen Kaptaner, yeni görevinden dolayı duyduğu heyecanı dile getirerek, "32 yıllık meraklı bir İstanbullu ve 30 yıllık iflah olmaz bir kültür-sanat takipçisi olarak böyle bir göreve getirilmiş olmaktan duyduğum memnuniyeti ifade etmek isterim. Sayın Rıdvan Duran, görevi süresince her türlü eksiklik ve aksaklığın üstesinden gelmiştir. Burada bana, soyadımdan da anlaşılacağı üzere, sadece kaptanlık yapmak düşüyor. Kültür AŞ'de on bir müdür bulunuyormuş. Onlarla da profesyonel bir takıma yakışır şekilde hareket edeceğimize inanıyorum" dedi.
     Görevini devreden ve İBB Kültür Daire Başkanlığı'na getirilen Rıdvan Duran ise görevi İstanbul sevdalısı bir insana ve aynı zamanda çok eski bir arkadaşına devretmenin mutluluğunu yaşadığını belirtti.

KEMAL KAPTANER KİMDİR?

     İTÜ Elektronik ve Haberleşme Mühendisliği mezunu olan Kemal Kaptaner, kariyerine 1993 yılında radyo ve televizyon programcılığı ile başladı.
     1994 yılında reklam sektörüne giren Kaptaner, reklam yazarı, proje yönetmeni, yaratıcı grup başkanı gibi sıfatlarla görev aldı. Kemal Kaptaner, 2002-2004 yıllarında AKRA FM'de Genel Müdür olarak görev yaptı. 2005-2006 döneminde İstanbul Üniversitesi, Sosyal Bilimler M.Y.O. Pazarlama programında Reklamcılık ve Reklam Yazarlığı dersleri verdi. 2006’dan 2012'ye kadar Türkiye Finans Katılım Bankası’nda Kurumsal İletişim Müdürü olarak görev yapan Kaptaner, Mart-Temmuz 2012 döneminde Anadolu Ajansı Kurumsal İletişim Müdürlüğü görevini yürüttü. 2012 yılının Temmuz ayında İMKB Kurumsal İletişim Müdürlüğü görevine atanan Kaptaner, Şubat 2013 itibariyle aynı kurumda danışman olarak görev yapmaya devam etti. 2014 yılının Eylül ayında Türk Telekom Kurumsal İletişim Direktörlüğü görevine getirildi.
     Kemal Kaptaner, 8 Ocak 2018 tarihinde İBB Kültür A.Ş. Genel Müdürü olarak atandı.