░   Kültür ve Turizm Bakanı Nabi Avcı'nın katılımıyla açılan Üsküdar 3. Sahaf Festivali 23 Ekim günü sona erdi. Ardından 63 antikacı, 90 sahaf, 50 tasarımcı, 70 el sanatçısı ve bilim adamlarının katılacağı Beyoğlu Festivali başlıyor. Festival ilk kez Taksim meydanında düzenlenecek. Sahaflar 24 Ekim 2016 - 6 Kasım 2016 tarihleri arasında hizmet verecek.

     Beyoğlu Belediyesi tarafından projelendirilen ve bu yıl ilk kez Taksim Meydanı'nda düzenlenecek etkinliğe, antikacılar, sahaflar, tasarımcılar, el sanatçıları ve bilim insanları katılacak.  63 Antikacı, 90 Sahaf, 50 Tasarımcı, 70 El sanatçısı ve bilim adamlarının katılacağı festivalle Türkiye'nin sahnesi olan Taksim, ticari ve kültürel bir dinamizme sahne olacak.
     Festival kapsamında, 28 Eylül- 5 Ekim tarihlerinde Antika Festivali, 3-10 Ekim tarihlerinde Beyoğlu Film Festivali, 7 Ekim-16 Ekim tarihlerinde Altın Eller Geleneksel El Sanatları Festivali, 18-23 Ekim tarihlerinde Tasarım ve Zanaat Festivali, 24 Ekim-6 Kasım tarihlerinde Beyoğlu Sahaf Festivali düzenlenecek.
     Beyoğlu Festivali, 9-12 Kasım tarihlerinde gerçekleştirilecek Meraklı Zihinler Bilim Şenliği ile son bulacak.
     50 gün sürecek yedi ayrı etkinliğe; TC. Kültür Bakanlığı, İstanbul Büyük Şehir Belediyesi, Beyoğlu Belediyesi, Kültür Kenti Vakfı, Sabah Gazetesi, İstanbul Aydın Üniversitesi ile Beyoğlu Güzelleştirme ve Koruma Derneği katkılarıyla gerçekleştirilecek.