░   İçerisinde pek çok güzellikleri ve hikmetleri barındıran en büyük bayrama, Kurban bayramına bir kez daha ulaşmanın huzurunu, sevincini ve bereketini yaşıyoruz. Bizi bir Kurban Bayramına daha eriştirdiği için Yüce Rabbimize ne kadar hamd etsek, ne kadar şükretsek azdır.
     Her yıl Kurban Bayramı bize hem bayramın sevincini, hem de imkânı olan kardeşlerimize İslâm’ın beş temel ibadetinden hac mevsimini getirir. Hac ibadeti ve kurban bayramı bizi Hz. İbrahim, Hz. İsmail zamanına götürür. Diğer taraftan İslâm tarihini, peygamberimiz Hz. Muhammed'in örnek hayatını, ehl-i beyti, ashabı hafızalarımızda canlanır.
     Kurban bayramı ve hac, barışın esenliğin; birlik içinde duanın, yakarışın; statülerden arınarak eşitlenmenin; kendini bilmenin, tefekkürün, tezekkürün, yenilenmenin; sabrın, nefisleri terbiye etmenin, hiç bir canı incitmemenin, yok etmemenin; çaresizliği gidermenin, yaşama bilincinin, kutlu yürüyüşün; tarihe tanıklık etmenin kutsalı ve geçmişi idrak etmenin; yoksula, kimsesize, çaresize yakınlaşmanın bayramıdır.
     Bu duygu ve düşüncelerle aziz milletimizin, yurt dışında yaşayan kardeşlerimizin ve İslâm âleminin Kurban Bayramlarını tebrik ediyoruz.

Dilimiz ve Edebiyatımız

http://www.edebi.net