░   Sanat Alemi (sanatalemi.net) geçen yıllardan beri düzenlediği edebiyat yarışmalarının altıncısını duyurdu. Bu yıl portre dalında gerçekleşecek olan Sanatalemi.net Edebiyat Yarışması’nın son katılım tarihi 25 Ekim 2016 dır.
     Yarışma, Sanatalemi.net’te köşe yazısı yazan ve ebediyete irtihal eden merhum Ergun Göze, Ahmed Yüksel Özemre, Abdurrahim Balcıoğlu, Altan Deliorman, Olcay Yazıcı, Hamit Can, Ümit Fehmi Sorgunlu ve Vahap Akbaş adına düzenleniyor.
     Edebiyat Sanat ve Kültür Araştırmaları Derneği (ESKADER) bünyesinde yayımlanan Sanatalemi.net sitesinin, vefat etmiş 8 köşe yazarı adına düzenlenen edebiyat yarışmasının 6’ncısı bu yıl Ahmed Yüksel Özemre adına “Portre” dalında yapılıyor.

YARIŞMA ŞARTLARI:

     Sanatalemi.net 6. Edebiyat Yarışması’na herkes katılabilir. Ancak profesyonel olan ve portre kitapları bulunan yazarlar yarışmaya iştirak edemez. Yarışmaya katılan portreciler, eserlerinin Sanatalemi.net sitesinde yayımlanmasını baştan kabul etmiş olacaktır.

BAŞVURU ADRESİ:

     Edebiyat yarışmasına iştirak etmek isteyenler, eserlerini elektronik posta ile yarisma.sanatalemi@gmail.com elektronik posta adresine gönderilecektir.
     Arzu edenler ise normal mektup adresine (Edebiyat Yarışması, ESKADER, Cağaloğlu, Alemdar Mahallesi, Çatalçeşme Sokağı, İmamoğlu İşhanı, No: 4-8 Fatih-İstanbul) yazılarını ulaştırabilirler.
     Seçilen çalışmalar, daha sonra Sanatalemi.net’te yayımlanacaktır. Birinci, ikinci ve üçüncü eserlerin seçileceği ve ödüllendirileceği yarışmada mansiyonlar da verilecektir.
     Yarışma ile ilgili olarak ayrıntılı bilgi almak isteyenlerin, 0 (212) 5112323 – 5112324 numaralı telefonları aramaları veya sanatalemi.net, sitesini ziyaret etmeleri gerekiyor.
     Yarışmaya son katılım tarihi: 25 Ekim 2016.
     Sonuçlar 15 Kasım 2016 tarihinde açıklanacak, ödül töreni ise 5 Aralık 2016 tarihinde gerçekleşecektir.

Kaynak: Sanat Âlemi