Ebru Ceylan’ın Konuşan Resimler serisinin üçüncü sergisi “Ebedî - Edebî” 5 Mayıs - 20 Mayıs tarihleri arasında Beşiktaş Fulya Sanat’ta... Ebru Ceylan, “Suretler” ve “Man o To”dan sonra “Ebedî - Edebî” sergisi ile Cumhuriyet döneminin beş farklı akımından edebiyatçıların hayatlarını, kırılma noktalarını, hayallerini ve aşklarını plastik sanatlar ile edebiyatı birleştirerek tekrar gün yüzüne çıkartıyor, günümüz kuşağı ile buluşturuyor.

      Yağlı boya tablo ve hikâyelerden oluşan sergide, pek çok yazar ve şairinin eserlerine yeniden can veriliyor. Sergide yer alan isimler arasında Ahmet Hamdi Tanpınar, Ahmet Telli, Aziz Nesin, Can Yücel, Edip Cansever, Halide Edip Adıvar, Metin Altıok, Nazım Hikmet, Orhan Veli, Özdemir Asaf, Rıfat Ilgaz, Turgut Uyar ve Yaşar Kemal bulunuyor.

      Sergide yer alan yağlı boya tablolara eşlik eden hikâyeleri de Türkiye’nin önde gelen oyuncuları ve seslendirme sanatçıları seslendiriyor. Bu seslendirmeler dijital ekran ve kulaklıklar ile de davetlilere aktarılıyor.Kaynak: Sabit Fikir