Azerbaycan'ın işgal altındaki topraklarında bulunan Ermeni keşif ve sabotaj (Komando) birliklerinin etkisiz hale getirilmesinin ardından Azerbaycan cephe hattında bir tatbikat yaptı ve  Cumhurbaşkanı İlham Aliyev de cephe hattına giderek askerleri ziyaret etti.  Ateşkesi defalarca bozan ve Azerbaycan askerlerinden bazılarını şehid eden Ermeniler ağır kayıplar vermeye başladılar.

    Dün (Perşembe) gece Berd ilçesi sınırları içindeki yüksek tepelerde, Aykapar ve Çınari kasabalarında, Tovuz ve Noyemberyan ilçelerinin bazı mevkilerinde, Ağdam'da, Fuzuli'de  Azaerbaycan askerine taciz ateşi açan Ermeniler cevap ateşi ile etkisiz hale getirildi. Ermeni kaynakları kayıpları gizlese de 74 Ermeni askerinin öldüğü, Karen Petrosyan adlı bir askerin de esir düştüğü ve esarette iken kalp krizi geçirerek hayatını kaybettiği öğrenildi.
    Azerbaycan'ı Mingaçevir  barajı ve elektrik santralini bombalamakla tehdit eden Ermenistan Savunma Bakanı Seyran Ohanyan'a Azerbaycan savunma Bakanlığının cevabi bildirisinde "Eğer böyle bir hadise olursa silahlı kuvvetlerimizin cevabı derhal ve gerektiği şekilde olacaktır." denildi.
    Son olaylar cephede silah ve moral güç üstünlüğünün Azerbaycan tarafında olduğunu gösterdi.

Azerbaycan Savunma Bakanı
    Zakir Hasanov