Anadolu'nun yetiştirdiği en büyük evliyalardan, düşünür ve halk ozanı Yunus Emre'yi ve onun ilahi aşkını anlatan "Yunus Emre - Aşkın Sesi" filminin ilk gösterimi 4 Ocak 2014'de Eskişehir'de yapılacak. Film, 10 Ocak 2014'ten itibaren Türkiye'de gösterime girecek.

     Sevgi, hoşgörü ve barış felsefesiyle insanları etkileyen Yunus Emre'nin hayatını konu alan film, Eskişehir 2013 Türk Dünyası Kültür Başkenti etkinlikleri kapsamındaki “kalıcı eserler projesi” çerçevesinde hayata geçirildi.
     Hazırlıklarının yaklaşık olarak üç yıl sürdüğü öğrenilen Yunus Emre filmi, toplam on beş farklı ilde, dört mevsimde çekildi. Film, Anadolu'nun renklerini yansıtırken setlerin kurulduğu bölgelerde halkın yoğun ilgisiyle karşılandı.
     Yönetmenliğini, Kürşat Kızbaz'ın yaptığı "Yunus Emre - Aşkın Sesi" filminde Yunus Emre’yi Devrim Evin canlandırıyor. Filmde, Burak Sergen, Altan Erkekli, Altan Gördüm, Ahmet Mekin, Bülent Emin Yarar, Sinan Albayrak, Suna Selen, Nesimi Kaygusuz, Tamer Levent ve Nilay Cafer de rol alıyor.
     İlk gösterimi 4 Ocak 2014'te Anadolu Üniversitesi Sinema Salonunda saat 19.00'da yapılacak olan filmin, Ankara ilk gösterimi 7 Ocakta, İstanbul Galası ise 8 Ocakta gerçekleştirilecek. Filmin 10 Ocak 2014 günü Eskişehir’de gösterime girmesi bekleniyor.