İTEF 2013 – İstanbul Tanpınar Edebiyat Festivali 30 Ekim-10 Kasım 2013 tarihleri arasında İstanbul, Ankara, Bursa, Erzurum ve Konya’da okurları en sevdikleri yazarlarla buluşturacak.

     İTEF’in 2013 teması "Şehir ve Oyun" olacak. Festival, beşinci yılında da okuma ve söyleşiler, sektörel buluşmalar, çocuklarla etkinlikler ve Türk edebiyatının milletlerarası edebiyat çevrelerine tanıtılmasına yönelik edebiyat sohbetlerine ev sahipliği yapacak.
İTEF 2013 – İstanbul Tanpınar Edebiyat Festivali bu yıl da 15 ülkeden 45’i aşkın yazarla edebiyatseverler için büyük bir edebiyat şöleni olacak.
     İTEF 2013 – Şehir ve Oyun İstanbul’da, çeşitli yerli ve yabancı kurumların işbirliğinde tematik yazar söyleşileri, İstanbul İl Milli Eğitim Müdürlüğü işbirliğiyle "Yazarlar Okullarda" programına dahil olan yabancı yazarların okul faaliyetleri, Café Amsterdam programları, edebiyat-performans geceleri, özel bir masa oyunu turnuvası, Fabisad işbirliğinde gerçekleştirilen tematik faaliyetleri, Profesyonel Buluşmalar Fellowship Programı, Dergah Yayınları işbirliğinde Ahmet Hamdi Tanpınar Müze Kütüphanesi’nde Türk edebiyatı faaliyetler serisi ve daha pek çok programla takipçilerine bu yıl da unutulmaz edebiyat hatıraları yaşatacak. Bütün faaliyetler Türkçe ve İngilizce olmak üzere iki dilde düzenlenecek.

Haber: İTEF