Bir Ramazan Bayramını daha milletçe huzur ve mutluluk içinde idrak etmenin bahtiyarlığını yaşıyoruz.  

   Umuyor ve diliyoruz ki on bir ayın sultanı olan ramazan, kendimize çeki düzen vermemizi sağlayan ilkeleriyle, bizi yeniden biçimlendiren ahlak ve fazilet ölçüleriyle, yeniden canlandırdığımız dostluk, kardeşlik ve komşuluk ilişkileriyle son derece verimli bir ay olmuştur.
     Ramazan, unuttuğumuz ve ihmal ettiğimiz dostlarımızı, selamı sabahı kestiğimiz komşu ve akrabalarımızı, ellerinden tutmadığımız fakir ve fukarayı görüp gözetmeyi, onların sevinçlerine olduğu kadar kederlerine de ortak olmayı bize öğretmiştir.
     Ramazan ayı, Allah’a kul, resulüne ümmet olmak açısından son derece öğretici ve geliştirici bir ay olmuştur. Kutladığımız bayram, inşallah sabırla sürdürülen bir aydan kazanılan ecir ve sevabın sevincidir.
     Bayramlar aynı dinin, aynı inancın neşesinde bizleri birleştiren, yürekleri bütünleştiren, kardeşliği pekiştiren, kırgınlıkları tamir eden ilahi armağanlardır. Bayramlar milletçe iman kardeşliğinin tezahür sahneleridir. Bayramlar, inancı, ibadeti, tarihi ve kültürü bir sevinç atmosferinde buluşturarak bizi istikbale taşıyan ve tarih sahnesinde biz Müslümanlara süreklilik kazandıran müstesna zaman dilimleridir.
     Biz de  bayramın sevincini, coşkusunu içimizde hissederek onun muştusunu gönüllerden gönüllere, evlerden evlere, ülkelerden ülkelere taşıyalım. Çocuklarımızı bayramın coşkusuyla tanıştıralım. Yetimlerin, gariplerin, kimsesizlerin tebessümüyle bayramlarımızı aydınlatalım.
     Doğu Türkistan’da Çinlilerin, Myanmar’da acımasız Budistlerin, Mısır’da darbecilerin zulmü altında inleyen Müslümanların kurtuluşu, dünyanın her yerinde Allah’a kul habibine ümmet olmanın idraki içinde olmaları, iç savaşlar, mezhep çatışmaları ve türlü belalardan kurtulmaları,  Ramazan Bayramı’nın barış ve esenlik içinde kutlamaları en büyük temennimizdir.
     İslam âleminin mübarek Ramazan Rayramını kutluyor, bu bayramın bütün insanlık için hayırlara vesile olmasını Cenab-ı Hak’tan diliyoruz.

ŞEVVAL 

1434

08

AĞUSTOS-2013

PERŞEMBE

RAMAZAN BAYRAMI (1.Gun) 

ŞEVVAL 

1434

09

AĞUSTOS-2013

CUMA

RAMAZAN BAYRAMI (2.Gun) 

ŞEVVAL 

1434

10

AĞUSTOS-2013

CUMARTESİ

RAMAZAN BAYRAMI (3.Gun)